Muzeum posiada własny księgozbiór liczący ponad 5000 tysięcy woluminów, wśród których znajdują się książki i czasopisma z zakresu archeologii, sztuki, historii, etnografii i pokrewnych dziedzin. Księgozbiór wzbogacany jest o wydawnictwa związane z historią Hrubieszowa i regionu oraz opracowania na temat życia i twórczości Stanisława Staszica, założyciela Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. W ramach swojej działalności Muzeum umożliwia do celów naukowych korzystanie ze swojego księgozbioru.

Biblioteka Muzealna udostępnia zbiory własne tylko na miejscu i w wypadku kiedy poszukiwana pozycja nie znajduje się w zbiorach żadnej biblioteki na terenie powiatu hrubieszowskiego. Wskazane przez zainteresowanego pozycje podaje pracownik Muzeum.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi