2 Pułk Strzelców Konnych - on-line 8 grudnia 2020 roku!


Szanowni Państwo,

O tym, że co najmniej do końca roku, nie mamy możliwości organizowania w Muzeum jakichkolwiek wydarzeń z udziałem publiczności, informowaliśmy już kilka dni temu.

Dotyczy to niestety także, zaplanowanego na 8 grudnia 2020 roku, spotkania podsumowującego realizację zadania "Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tym samym przesyłane przez nas zaproszenia tradycyjne i cyfrowe stają się niestety nieaktualne, za co najmocniej przepraszamy, ale jest to decyzja od nas zupełnie niezależna.Ubolewamy nad tym podwójnie, gdyż specjalnie na tę okazję, przygotowana została czasowa wystawa, która towarzyszyć miała promocji najnowszej publikacji.

Są jednak dobre wieści! Zarówno katalog muzealiów związanych z 2 Pułkiem Strzelców Konnych, jak i wystawa przygotowane przez dr Justynę Wojtiuk, udostępnione będą w formie cyfrowej. Oczywiście nie zastąpi to w pełni możliwości bezpośredniego kontaktu z eksponatami, ale tylko tak możemy podzielić się efektami naszej pracy.

Już w najbliższy wtorek, za pośrednictwem naszego profilu oraz w zakładce na naszej stronie internetowej, znajdzie się krótki materiał filmowy dotyczący projektu zrealizowanego z okazji 100-lecia sformowania w Hrubieszowie 2 Pułku Strzelców Konnych.dodał: Muzeum, dnia: 2020-12-04 13:48:56.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi